Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu esimees Ene Ergma arutas esmaspäeval Tallinnas toimunud kohtumisel Läti peaministri Laimdota Straujumaga Eesti, Läti ja Leedu koostööd energeetika- ja raudteeühenduste loomisel.

„Rail Baltic on projekt, millest võidavad tulevased põlvkonnad, kelle jaoks saab taoline ühendus normaalsuseks nagu see on aastakümneid olnud enamuses Euroopas. Me peame Rail Balticu olulisust aduma riigiti ja üheskoos. See, kuidas me suudame kasutada avanenud võimalust kaasaegse ja kvaliteetse raudteeühenduse rajamiseks on selgeim näitaja koostöövõimest Balti riikide vahel,“ ütles Ergma.

Kohtumisel tõdeti, et Balti riikide ja laiemalt regiooni ühendamine raudtee ja elektriühenduste näol on strateegiliselt vajalik. Läti peaminister andis Riigikogu esimehele ülevaate Läti elektrituru avamisest tänavu 1. aprillist.

Ergma ja Straujuma arutasid ka majanduse teemadel, Riigikogu esimees õnnitles Lätit hästi ettevalmistatud ja sujuvalt laabunud euro kasutusele võtu puhul.

Läti peaminister Straujuma oli Eestis oma esimesel välisvisiidil. Kohtumisel osales ka Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas.

Vaata pilte kohtumiselt.

 

Tagasiside