Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma tänasel kohtumisel Eesti Arengufondi nõukogu esimehe Indrek Neivelti, juhatuse esimehe Ott Pärna ja majandusekspert Siim Sikkutiga oli kõne all Eesti Arengufondi edasised tegevused, ootused ja koostöö Riigikoguga.

 

Ühe keskse teemana räägiti vajadusest kaasajastada Eesti haridussüsteemi ja pöörata rohkem tähelepanu tehnilisele kõrgharidusele, kuivõrd just spetsialistide puudus pärsib Eesti edasist majandusarengut. Selles olid ühte meelt nii arengufondi esindajad kui ka Ene Ergma.

Arengufondi plaane tutvustades ütles Pärna, et arenguseiret puudutvas tegevuses soovib arengufond analüüsida neid valdkondi, kus Eestil oleks potentsiaali edu saavutada. Muuhulgas soovib fond vaadelda teadusmahukate ja ekspordipotentsiaaliga teenuste hetkeolukorda ja edasisi võimalusi.

2008. aastaks plaanib arengufond Pärna kinnitusel 6-8 investeeringut mahus 100-150 miljonit krooni, millele lisanduvad samas suuruses erakapitali investeeringud.

Arengufondi esindajad avaldasid ka soovi korraldada Riigikogu sügisistungjärgul suurem arutelu maailmamajanduse trendidest ja Eesti võimalustest.

Ergma väljendas nõusolekut niisugune arutelu korraldada. Selle eelduseks pidas ta  arengufondi ja Riigikogu majanduskomisjoni tihedat koostööd, milleks arengufondi esindajad avaldasid ka valmidust..

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside