Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas Toompea lossi Valges saalis ÜRO Lastefondi UNICEF tänavusi Sinilinnu aastapreemia laureaate „Väikese printsi” sõnadega: 

„Ainult südamega näed hästi.
Kõige tähtsam on silmale nähtamatu.“
 
Ergma esitas oma kõnes retoorilise küsimuse: „Aeg-ajalt kerkib ühiskonnas arutlus, kas on ikka vajalik korjata annetusi küll haiglatele seadmete ostmiseks, küll mõne kriisikolde abistamiseks? Ehk peaks ikkagi riik oma maksukukrust need vahendid leidma?”. Riigikogu esimees rõhutas vastuseks: „Ma usun, et heategemise järele, mis ei seisne ainult rahaliste annetuste tegemises, on igal ajal tarvidust.”
 
Ergma märkis tunnustavalt, et tänased autasustatavad on näinud südamega ja võtnud kergendada teiste koormat. Tihti on see neile endile toonud kaasa pikki töötunde, keerukaid ülesandeid, kogu enda vaba aja kasutamist. Ergma rõhutas, et vanematele pole midagi tähtsamat lapse tervisest. Suurepärased arstid, hästi toimiv koostöö – need on märksõnad, millega on iseloomustatud SA Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikut ja kirurgiakliiniku lastekirurgia osakonda ning Tallinna Lastehaigla väikelaste psühhiaatria meeskonda.
 
Ergma toonitas kodu olulist rolli –  oma ruumi ja südamesoojust selles. Tuhat lasterikast peret, kus kasvamas viis tuhat last, on endile saanud paremad elamis- ja õppimistingimused. Ei ole vähem tähtis, et paljud probleemidesse ja kitsikusse sattunud lapsed ja noored ning nende vanemad on saanud reaalset abi ja nõustamist. „Tänaste Sinilinnu preemia saajate hulgas on ka need, kes laste vabaaja veetmist sisukaks ja harivaks aitavad muuta. Õnnitlen kõiki laureaate ja soovin jätkuvat energiat lastele rõõmu kinkimiseks!” ütles Riigikogu esimees.
 
UNICEF-ile esitati aastapreemiale tänavu kokku 49 kandidaati, kellest 13 tunnistas organisatsioon Sinilinnu aastapreemia laureaadiks. Preemiad andsid  üle Riigikogu esimees Ene Ergma ja ÜRO Lastefondi UNICEF Eesti Rahvuskomitee president, Riigikogu liige Elle Kull.
 
Preemiad said tänavu Tartu ülikooli kliinikumi lastekliinik, Tartu ülikooli kliinikumi kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond, Tallinna lastehaigla väikelaste psühhiaater Piret Visnapuu-Bernadt, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts lasterikaste perede kodutoetuse projekti käivitamise eest, Saaremaa ühisgümnaasium, Haapsalu Kastani avatud noortekeskuse juht Natalja Jampolskaja, Narvas tegutseva MTÜ Lapsele Oma Kodu looja Natalja Umarova, Pärnu lastekodus ürituste organiseerija Anu Sommer, Tartu korrakaitseteenistuses lastele suunatud ennetustööga tegelev Marina Paddar, Viljandis laste spordiürituste korraldaja Mati Tomson, Nõmme lastekaitse seltsi esinaine Kärt Mere, Pärnu kunstikool ja turvafirma G4S noorteklubi. Tartu ülikooli kirurgiakliiniku lastekirurgia osakonna osakonnajuhataja Karin Varik sai oma 34-aastase tegevuse eest lastearsti- ja kirurgina UNICEF-i hõbedase tänumedali.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside