Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Riiklikus Nuku- ja Noorsooteatris toimunud noortekonverentsil Lahe Koolipäev andis konkursi Hea Eeskuju patroon Riigikogu esimees Ene Ergma  üle Hea Eeskuju auhinna. 

Noortekonverentsi „Lahe koolipäev” korraldatakse juba viiendat aastat. „Hea eeskuju” preemiat, millega soovitakse tunnustada ja tänada noori, kes on oma kodukandi või kaaslaste hüvanguks teinud tegusid, mis on mõjutanud positiivselt kohalikku elu ja pälvivad tähelepanu, antakse välja teist korda. „ Kui kaasaegne meedia võib aidata tõusta staariks igaühel, siis meie otsime ja tõstame esile neid, kellel on tõeline sisu,“ võttis Ergma kokku konkursi mõtte.
 
„Mul on väga hea meel, et Eesti noored sellist konkurssi korraldavad. Usun, et eeskujude kaudu suunamine on üks paremaid viise noorte inimeste kasvatamisel,“ ütles Ergma. Hea Eeskuju projekti eesmärk on maailmapraktika eeskujul tunnustada õpilaste omaalgatuslikke projekte ja ettevõtmisi. Hea Eeskuju” kandidaate said esitada kõik inimesed.
 
96 kandidaadi hulgast valis žürii ühe noore, kes pälvis “Hea Eeskuju” kuju ja 20 000 kroonise stipendiumi, mis on mõeldud noorele tema edasiõppimise toetamiseks – õpingute alustamiseks ülikoolis või täiendõppeks huvikoolis. Tänavune Hea Eeskuju on Reili Rand – noor inimene, kelle käitumisest ja tegutsemisest saavad õppida nii noored kui vanad.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside