Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas oma tänasel istungil saata Riigikogu täiskokku esimesele lugemisele Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ja Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni algatatud erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu (549 SE). Eelnõu on täiskogus teisipäeval 24. novembril. Komisjoni ettepanek on esimene lugemine lõpetada.

„Kõik komisjoni liikmed olid seda meelt, et erakondade valimiskampaania kulud peavad olema selged ja nende sisu üheselt mõistetav, kuid eelnõuga tuleb veel edasi töötada,“ ütles põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde.

Algatajate selgituse kohaselt on erakonnaseaduse muutmise eesmärgiks muuta erakondade valimiskampaania kulud ja erakondade rahastamine läbipaistvamaks. Ka seab eelnõu valimiskampaania kuludele piiri, sätestades, et valimisreklaami kulud ei või ületada 5 miljonit krooni aastas.
 
Põhiseaduskomisjon saatis 24. novembril esimesele lugemisele ka Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni algatatud pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõu (582 SE), ning toetas ka selle eelnõu esimese lugemise lõpetamist. Selle eelnõuga lisandub riiklike tähtpäevade nimistusse vanavanemate päev, mida tähistatakse septembrikuu teisel pühapäeval.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside