Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algas Prantsusmaal Strasbourgis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) 2012. aasta istungjärgu sügisistung. ENPA täiskogu keskne teema on seekord olukord Venemaal. Venemaa-raporti koostasid ENPA monitooringukomitee liikmed Andreas Gross (Šveits) ja György Frunda (Rumeenia). ENPA Eesti delegatsiooni juhi Andres Herkeli sõnul läbis nimetatud raport, mis käsitleb pärast 7 aasta möödumist uuesti Venemaa kui Euroopa nõukogu liikme kohustuste täitmist, Assamblee monitooringukomitees esimese lugemise septembri algul. Herkeli väitel jääb käesolev raport mahult alla eelmisele, 2005. aastal Rudolf Bindigi (Saksamaa) ja David Atkinsoni (Suurbritannia) esitatud 100-leheküljelisele Venemaa-raportile – praegune dokument on kolmandiku võrra õhem. ENPA päevakorra projekti kohaselt toimub Venemaa-raporti lõpphääletus teisipäeva, 2. oktoobri õhtusel istungil. Venemaa arutelul on lubanud sõna võtta Eesti delegatsiooni liikmed.

ENPA sügisistungil on seekord kavas käsitleda veel demokraatlike valimistega seonduvat ning soolist võrdõiguslikkust poliitilistes parteides, poliitvangide, inimõiguste ja välispoliitika küsimusi, õigust Euroopas vabalt valida haridust, sotsiaalset õiglust maksu- ja finantstehingutes, Euroopa kõrghariduse rahvusvahelist avatust jpm. ENPA büroo tegi ettepaneku kiireloomulise küsimusena käsitleda humanitaarkriisi Süürias. Külalistena on Assambleele kutsutud esinema Albaania president Bujar Nishani ja Moldova president Nicolae Timofti. Assambleele oli kutsutud esinema ka Venemaa Riigiduuma spiiker Sergei Narõškin, kes Assamblee presidendi Jean-Claude Mignoni teatel tühistas eelmisel nädalal oma visiidi Strasbourgi.

Lisaks Herkelile võtavad ENPA oktoobri-istungist veel osa Eesti delegatsiooni liikmed Mailis Reps, Margus Hanson, Ester Tuiksoo ning Indrek Saar.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside