Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Strasbourgis kogunenud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) raames toimus ENPA poliitikakomitees täna Eesti delegatsiooni juhi Marko Mihkelsoni eestvedamisel kuulamine teemal “Euroopa energiavarustuse julgeolek”. Kuulamine oli ajendatud Marko Mihkelsoni poolt ENPA poliitikakomiteele ettevalmistatavast raportist “Oht energia kasutamiseks poliitilise survevahendina”.

Energiajulgeoleku arutelul osalesid ettekannete ja sõnavõttudega Dan Simmons Rahvusvahelisest Energiaagentuurist, Beate Raabe Nafta ja Gaasi Tootjate Assotsiatsioonist, Alan Riley Euroopa Poliitikauuringute Keskusest, Riigiduuma energeetika-, transpordi- ja kommunikatsioonikomitee esimees Valeri Jazev, Venemaa Energia ja Rahanduse Instituudi president Leonid Grigorjev ning Venemaa Tööstuse- ja Energeetikaministeeriumi osakonnajuhataja Anatoli Jankovski. Kuulamisel ei osalenud, kuid saatis oma kirjaliku arvamuse naftakompanii Yukosega seotud firma GMML Limited direktor Tim Osborne. Esinejad keskendusid oma sõnavõttudes globaalse energiaturu arengutele, Euroopa energiavarustuse probleemidele, aga ka ohtudele.

Mihkelsoni hinnangul läks kuulamine väga sisukalt ning oli oluliseks täienduseks valmivale raportile. “Kolleegide ja ekspertide väga aktiivne osavõtt kinnitab, et tegemist on Euroopa Nõukogu liikmesriikidele väga olulise teemaga,” ütles Mihkelson tänast arutelu hinnates.

Mihkelson avaldas lootust, et juba novembri keskel Pariisis toimuval poliitikakomitee korralisel istungil on tal võimalus tutvustada kolleegidele raporti seletuskirja projekti. Enne seda on tal kavas külastada veel Venemaad ja Ukrainat. Raporti ettevalmistamisega seoses on ta varem viibinud Poolas, Georgias ja OPEQi peakorteris.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon: Marko Mihkelson, tel 51 41442

 

Tagasiside