Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pariisis täna koos olnud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) poliitikakomiteel koguti tänaseks vajalik hulk allkirju, mis võimaldavad tõstatada Venemaa volituste küsimuse sügissessioonil. 

ENPA Eesti delegatsiooni esimehe Andres Herkeli sõnul on vajalike allkirjade kogumisest siiski keerulisem sügisel läbi viia Venemaa volituste peatamine. “Paljud kolleegid vaatavad pigem jaanuari peale, kui on näha, kust ja kuhu on Vene väed Georgiast viidud ning Assamblee ad hoc komitee on esitanud oma töökokkuvõtte,” ütles Herkel.

Herkel rõhutas ka, et Venemaa enda ebakindlast positsioonist annab märku see, et nende delegatsiooni juhtivaid jõude Kossatšovi, Margelovit ja Slutskit ei olnud debati ajal näha. “Nad saadavad siis, kui ees on raskesti kaitstav probleem vaidlema teisejärgulised tegelased, nagu täna Markovi ja Babakovi,” ütles Herkel.

Poliitikakomitee pidas täna maha debati Georgia-Venemaa konflikti teemal. Otsustati, et poliitikakomitee nimel teeb ENPA täiskogu istungil 2. oktoobril Strasbourgis kaasettekande komitee esimees Göran Lindblad Rootsist.

Debatil sõna võtnud poliitikakomitee aseesimees Kristiina Ojuland ja Herkel kritiseerisid teravalt Venemaa agressiivset käitumist oma väikeste naabrite suhtes, aga ka Euroopa Nõukogu nõrkust seda otsustavalt hukka mõista. „See on Euroopa Nõukogu kohus peatada riikide liidrid, kes tegutsevad väljaspool rahvusvahelist õigust, sest vastasel juhul võivad järgmisteks ohvriteks olla järgmised Euroopa Nõukogu liikmesriigid,“ viitas Ojuland.

Herkel käsitles oma kõnes pikemalt ka Venemaa provokatsioone enne sõda ning Georgiale tekitatud majanduslikku kahju. Ta kutsus ENPA-t üles astuma teravamaid samme Venemaa korralekutsumiseks.

Riigikogu pressitalitus
 
Lisainfo: Andres Herkel 5056540
 
 
 

Tagasiside