Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee monitooringukomitee arutab oma homsel istungil Pariisis eriraportit Venemaa Euroopa Nõukogu ees võetud kohustuste täitmise kohta. Raport käsitleb riigi siseolukorda mitmest aspektist, sealhulgas olukorda kodanike põhiõiguste tagamise ja inimõigustest kinnipidamise kohta. 

“Meil on monitooringukomitee poolt olnud küll eriraporteid seoses Vene-Georgia sõjaga, samuti on Venemaa olukorda käsitletud mitmetes meediavabadust ja inimõiguste kaitsjate olukorda puudutavas raportis, mis on ettevalmistatult vastavalt kultuurikomitee ja õiguskomitee poolt. Ma ei saa õigustada selle raporti aastaid kestnud viibimist, kuid mul on hea meel, et oleme nüüd nii kaugele jõudnud,” ütles tänavu jaanuaris monitooringukomitee esimeheks valitud Andres Herkel

Samuti on komitee päevakorras ülevaade olukorrast Aserbaidžaanis, Bosnias ja Hertsegoviinas, Ukrainas ning teistes liikmesriikides. Monitooringu alla mittekuuluvatest riikidest lisandub päevakorda Rumeenia, kus seoses hiljutise referendumiga on lahvatanud teravad pinged peaministri ja presidendi vahel. Põhiteema on siiski Vene Föderatsioon, mille puhul viiakse läbi ka esimesed hääletused. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside