Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Strasbourgis toimuval Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee käesoleva aasta III osaistungi päevakorras on tähelepanu keskmes nii Euroopa rahanduse, majanduse kui ka poliitilised probleemid. Samuti Gruusia ja Venemaa konfliktiga seotud kriisikollete humanitaarolukord, põgenike ja migratsiooniga seotud küsimused Euroopas, mosleminaiste olukord ja Tuneesia üleminekuperiood. 

Istungil oli tähelepanu keskmes kokkuhoiumeetmete rakendamisega seotud mõju nii riikide demokraatlikele protsessidele kui ka sotsiaalsfäärile. Läbirääkimiste käigus sõna võtnud Andres Herkel, Margus Hanson ja Indrek Saar analüüsisid tekkinud olukorda ja tõid välja Eestile iseloomulikud jooned. Hanson ütles oma sõnavõtus, et kasinusmeetmed ja riigieelarve piirangud on aidanud Eesti majandusel paraneda ja pöörduda tõusulainele. „Ainult kasinusmeetmete rakendamisega ei saa raskustes olevad riigid piirduda. Kuid kokkuhoid ja riikide võlakoorma vähendamine on majanduste tervendamise ja kasvu eeltingimusi,“ märkis Hanson. Ta lisas, et nii konkurentsivõime tõstmiseks kui ka töökohtade loomiseks, sealhulgas Euroopa riikides kasvava noorte töötusega võitlemiseks, on vaja jätkata nendes riikides struktuursete reformidega, kaasaarvatud tööturu liberaliseerimisega, et kergendada tööturule sisenemist ja sealt väljumist. 

Tänasel istungil teeb ka ENPA juriidiliste küsimuste ja inimõiguste komitee raportöör Mailis Reps ülevaate Euroopa Nõukogu inimõiguste kaitse alasest tegevusest. Reedesel istungil esitab ENPA monitooringukomitee juht Andres Herkel aastaraporti komitee tähelepanu keskmes olnud probleemide kohta. 

Strasbourgis toimuval istungil tegi ENPA poliitikakomitee avalduse eesseisvate Valgevene parlamendivalimiste kohta, mis toimuvad käesoleva aasta 23. septembril. Avalduses kutsutakse Valgevene juhtkonda üles kindlustama valimistel avatud arutelu, mis vastaks OSCE standartidele vabade ja ausate valimiste läbiviimise kohta ning kindlustama ajakirjandusvabadus ja inimõiguste järgimine. Avalduse tekst on avaldatud ENPA koduleheküljel siin

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside