Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee alalise komitee istungil Belgradis kinnitati eile uue Eesti delegatsiooni volitused. Delegatsiooni põhiliikmed on Andres Herkel (esimees), Kristiina Ojuland ja Mailis Reps, asendusliikmed Aleksei Lotman, Indrek Saar ja Ester Tuiksoo. Belgradi istungil osales Andres Herkel.

 

Kuulati ära eesistujamaa Serbia värskelt valitud parlamendispiikri Oliver Dulici ja välisministri Vuk Jeremici kõned ning ministri vastused küsimustele. Mõlemad noored liidrid kinnitasid tahet teha lõpparve minevikuga ja ehitada üles uus euroopalikel väärtustel põhinev Serbia riik. Kosovo staatuse küsimuses väljendas Serbia välisminister siiski pettumust nn Ahtisaari plaanis, mis realiseerumise korral viiks Kosovo eraldumiseni.

Alaline komitee võttis vastu rea varem ettevalmistatud dokumente; Eesti-Vene teemat ei käsitletud, küll aga on monitooringukomiteel kavas arutada juunis pikemalt Venemaa olukorda ja Assamblee ees võetud kohustuste täitmist.

Euroopa Nõukogu on varem vastu võtnud küberkuritegusid puudutava konventsiooni. Herkeli sõnul on järgmine loogiline samm see, et konventsiooni täiendatakse Eestit tabanud ulatuslike küberrünnete õppetundi aluseks võttes.

Informatsiooni vahendas Andres Herkel, tel 50 56540.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside