Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

ENPA võttis täna Strasbourgis vastu resolutsiooni ja raporti „Inimõiguste kaitsjate olukorrast Euroopa Nõukogu liikmesriikides“, mille esitas Holger Haibach Saksamaalt. 

Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osutas oma kõnes, et mõnedes riikides püütakse inimõigusprobleemide lahendamise asemel maha teha inimõiguste kaitsjaid. Ta rõhutas üksikjuhtumite analüüsi olulisust ja tõi näitena hiljaaegu ränga rünnaku alla sattunud inimõigustekaitsega tegelevad Venemaa juristid. Stanislav Markelov tapeti jaanuarikuus Moskvas ning eelmise aasta oktoobris üritati Strasbourgis mürgitada Karinna Moskalenkot ja tema perekonda.
 
Raport jagab liikmeriikidele rea soovitusi, kuidas inimõiguslasi nende töös aidata ja tunnustada. Herkeli sõnul äratas dokumendi menetlemisel tähelepanu Vene delegatsioon suure hulga muudatusettepanekutega, mis üritasid muuta raporti sisu, kuid need lükati ülekaalukalt tagasi. Kontekstiväliseks jäid ka Sergei Markovi kõnes väljendatud süüdistused Eesti suhtes, mis ei olnud käsitletava raportiga kuidagi seotud.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside