Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna avati Strasbourgis ENPA suvesessioon. Assamblee otsustas võtta erakorraliste punktidena päevakorda Türgi ja Armeenia küsimuse. Türgi küsimus on seotud võimaliku kohtuotsusega, mis võib keelustada peaminister Tayyip Erdogani partei ning millega kaasneks rea tipp-poliitikute, sealhulgas Erdogani ja president Abdullah Güli suhtes rakendatav keeld viie aasta jooksul poliitikas osaleda. Türgi küsimuses määrati raportööriks Euroopa Rahvapartei rühma esimees Luc van den Brande

Erakorralisena võetakse taas vaatluse alla Armeenia küsimus, et teha kokkuvõte sammudest, mis on astutud pärast assamblee viimast raportit, et lahendada talvistele presidendivalimistele järgnenud poliitiline kriis. Teisipäeva hommikul on päevakorras Aserbaidžaani poolt assamblee ees võetud kohustuste täitmise raport, mille esitavad Evgenia Živkova Bulgaariast ja Eesti delegatsiooni esimees Andres Herkel. Neljapäeval tuleb arutlusele Prantsusmaa delegatsiooni esimehe Jean-Claude Mignoni raport olukorrast Hiina RV-s. 

Assamblee külalisena esines täna eesistujamaa Rootsi välisminister Carl Bildt, kes rõhutas Inimõiguste Kohtu olulisust demokraatia tagamisel. Inimõiguste Kohtu töö tõhustamine seisab praegu nn protokoll 14 rakendamise taga, mille on ratifitseerinud kõik liikmesriigid, välja arvatud Venemaa. Bildt rõhutas ka vajadust osutada erilist tähelepanu Armeeniale ja Aserbaidžaanile ning mitteliikmesriikidest Valgevenele. 

Lisainfo: Andres Herkel, 5056540 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside