Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsioon kohtus täna Toompea lossis Norra parlamendi esimehe Thorbjørn Jaglandiga. Norra parlamendijuht viibib Eestis seoses valimiskampaaniaga Euroopa Nõukogu peasekretäri kohale.
 

Kohtumisel räägiti aktuaalsete rahvusvaheliste poliitiliste ja majandusprobleemide lahendamise võimalustest, erinevate rahvusvaheliste organisatsioonide olemusest ja koostööst, Euroopa Nõukogu ja selle peasekretäri rollist. Samuti käsitleti suhteid Venemaaga. 

Eesti ENPA delegatsiooni juht Andres Herkel märkis, et valitaval uuel ENi peasekretäril seisab ees hulgaliselt probleeme, mis on seotud demokraatia arengu tagasiminekuga mitmes liikmesriigis. Herkeli sõnul on hädavajalik, et ENi hääl muutuks mitmesuguste Euroopa kriiside puhul nähtavamaks ja mõjukamaks ning hinnangud selgemaks. Ta tõi esile ka vajaduse tegeleda edasi kommunistlike režiimide kuritegude küsimusega.
 

Eesti delegatsiooni liige, Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland rõhutas, et valitaval peasekretäril tuleks otsustavamalt tegutseda, et Venemaa ratifitseeriks inimõiguste konventsiooni protokolli nr 14, mille taga seisab Euroopa Inimõiguste Kohtu reform.

Peale Herkeli ja Ojulandi osalesid kohtumisel ENPA delegatsiooni liige Mailis Reps ning asendusliikmed Aleksei Lotman ja Indrek Saar.
 

Euroopa Nõukogu peasekretär valitakse ENPA istungjärgul juunis viieks aastaks.

Riigikogu pressitalitus
 
 

Tagasiside