Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsioon osaleb täna ja homme assamblee erakorralise täiskogu töös Strasbourgis Prantsusmaal, kus tuleb hääletusele Venemaa väljaheitmine organisatsioonist.

ENPA Eesti delegatsiooni esimehe Maria Jufereva-Skuratovski sõnul teeb Eesti delegatsioon Venemaa Euroopa Nõukogust välja arvamiseks Põhja- ja Baltimaade (NB8) kolleegidega aktiivset koostööd.

Jufereva-Skuratovski ütles, et praegu, mil Venemaa peab Ukraina vastu suuremastaabilist sõda, milles hukkuvad ning saavad vigastada tsiviilisikud ja lapsed, peavad kõik ENPA saadikud olema ühtsed ning toetama agressori väljaarvamist sellest väärtuspõhisest organisatsioonist. „Ei ole mingit õigustust režiimile, mis on põhjustanud 21. sajandi suurima geopoliitilise katastroofi, mille tagajärgedega tuleb Euroopal järgmised aastakümned tegeleda,“ lausus ta.

Täna kell 13 esineb delegaatide ees Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Arutelu saab jälgida ENPA veebilehel.

Kui ENPA toetab kahekolmandikulise häälteenamusega Venemaa väljaarvamist Euroopa Nõukogust (EN), otsustab järgnevatel päevadel EN-i ministrite komitee, kas esitada taotlus Venemaale Euroopa Nõukogust lahkumiseks või mitte.

ENPA erakorralisel täiskogu istungil osalevad veel Eesti delegatsiooni liikmed Eerik-Niiles Kross ja Raivo Tamm.

Riigikogu pressiteenistus

Merje Meisalu
tel 631 6300, 529 9512
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside