Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Strasbourgis algas Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee 2010. aasta IV osaistung, mille töös osaleb Riigikogu ENPA delegatsioon eesotsas esimehe Andres Herkeliga. Kohal on ka delegatsiooni liikmed Mailis Reps ja Silver Meikar ning asendusliige Aleksei Lotman

Assamblee kinnitas avaistungil büroo ettepanekul koostatud päevakorra. Erakorralise aruteluna otsustati käsitleda mustlaste olukorda Euroopas, mille kohta esitab raporti poliitikakomitee.
 
Assamblee president Mevlüt Cavusoglu märkis oma sissejuhatavas sõnavõtus 1960. aastal vastu võetud Eesti, Läti ja Leedu vägivaldset inkorporeerimist Nõukogude Liidu koosseisu puudutava ENPA resolutsiooni 50. aastapäeva. Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel tänas presidenti assamblee eduraportit puudutavas sõnavõtus. Ta rõhutas, et poliitikas tuleb asju vaadata tihti pikas perspektiivis ja fakt, et 1960. aasta septembris vastu võetud resolutsioon kõneles Balti riikide sõjalisest okupeerimisest Nõukogude Liidu poolt pole ka täna oma moraalset tähendust kaotanud.
 
Assamblee päevakorras on rida olulisi raporteid, sealhulgas Ukraina olukorda puudutav raport, mille üks kaasraportöör on Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps. Sel nädalal valitakse ka uus Eesti kohtunik Euroopa Inimõiguste Kohtusse.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside