Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reaalkooli 3b klassi tüdruk, võidutöö autor Eleen Laul ja Tallinna Linnavolikogu esimees Maret Maripuu andsin täna Riigikogu esimehele Ene Ergmale üle laste joonistusvõistluse võitnud pildi.

Reaalkooli 3b klassi tüdruk, võidutöö autor Eleen Laul ja Tallinna Linnavolikogu esimees Maret Maripuu andsid täna Riigikogu esimehele Ene Ergmale üle Tallinna Linnavolikogu ja Tallinna Laste Turvakeskuse korraldatud joonistusvõistluse ”Jõulud Tallinnas” võitnud pildi, kus on kujutatud päkapikumütsidega Tallinna vanalinna tornid. Eleen Laul võitis oma joonistusega esimese auhinna vanuserühmas 1. ”” 4. klassini.

Ene Ergma tänas nii väikest kunstnikku kui ka Tallinna volikogu esimeest Maret Maripuud ootamatu tähelepanu eest ning pakkus külalistele kakaod ja kooki. Kohtumisel vesteldi nii Eleeni huvialadest kui peatsetest jõulupühadest. Eleen rääkis Riigikogu esimehele, et joonistamisega ta vabal ajal eriti ei tegele, küll aga käib ta nii tantsu- kui ujumistrennis, samuti meeldib talle laulda. Lemmikõppeaineks on tal aga hoopis matemaatika. ”Ka minule meeldis koolis matemaatika”, tunnistas Ene Ergma. Riigikogu esimehe küsimusele jõuluvana külaskäigu kohta vastas Eleen: ”Tavaliselt paneb jõuluvana meile koti ukse taha ja jookseb siis kiiresti edasi teiste korterite uste taha”.

Joonistusvõistluse kaudu toetatakse turvakeskuses elavate laste vaba aja sisustamist. Kõigist kolmest võidutööst kujundatakse jõulukaardid ning nende müügist saadud tulu läheb Tallinna Laste Turvakeskuse toetuseks.

Joonistusvõistlus korraldati 3 vanuserühmas ning kokku laekus võistlusele üle 300 töö.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside