Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Belgia kuninga Albert II ja teda saatva delegatsiooniga. Vahetati mõtteid kahe riigi parlamentide vahelisest koostööst, Lissaboni lepingust, majanduse arengust ja teadusalasest koostööst. 

Belgia kuningas tundis huvi Riigikogu võimaluste vastu koostöö arendamiseks Belgia parlamendiga. Ergma märkis, et Brüsselis käiakse tõepoolest sageli, sest Eesti on huvitatud kahepoolsete kontaktide arendamisest Belgiaga, kuid loomulikult tegutseb Eesti aktiivselt ka Euroopa Liidu institutsioonides. Koostöö raskuskese Belgia parlamendiga on parlamendirühmade tasemelt loogiliselt laienemas alatiste komisjonide tasemele. Albert II võttis jutuks ka Eesti majanduse praeguse olukorra. Ergma tõdes, et pärast viimaste aastate väga jõudsat tõusu on majanduskasv tunduvalt langenud, mille põhjuseks on niihästi sisetarbimise langus kui maailmamajanduse olukord. Külaline küsis, millal Eesti kavandab ratifitseerida Lissaboni lepingu. Ergma selgitas, et Euroopa Liit on eestlaste jaoks endiselt väga tähtis teema ning lisas Belgia kuninga heameeleks, et vastava eenõu lõpuhääletus on kavandatud homsele Riigikogu istungile. „Loodame Teie visiiti tähistada eelnõu vastuvõtmisega,“ sõnas Riigikogu esimees.  

Ergma tutvustas seejärel Eesti teadus- ja arendustegevuse olulisemaid prioriteete nagu infotehnoloogia, biotehnoloogia ja nanotehnoloogia. Need arengusuunad, aga samuti teadustegevus kosmose vallas, pakuvad ulatuslikke võimalusi tulutoovaks üle-euroopaliseks koostööks, sealhulgas Eesti ja Belgia vahel. Ergma ja Albert II avaldasid heameelt, et Euroopa arendab söakalt oma kosmoseuuringute programmi ja leidsid, et kosmoseuuringud avad laialdase koostöövälja teaduse ja ettevõtluse vahel. 

Belgia kuningas Albert II avaldas suurt rahulolu oma Eesti visiidi üle ja hindas siinseid mõttevahetusi väga huvitavaiks. 

Kohtumisest võtsid osa Riigikogu Eesti – Belgia parlamendirühma esimees Andres Herkel ja aseesimees Maret Merisaar.  

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside