Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Mul on äärmiselt hea meel tervitada kõiki UNICEF-i aastapreemia „Sinilind” saajaid. Te kõik olete teinud väga palju selleks, et meie lapsed tunneksid end Eestimaal hästi.

Eriti tahaksin tänada Aarne Saluveeri ja Maido Saart, kelle suure töö tulemusena oli meil sel aastal võimalus nautida fantastilist Noorte Laulu- ja Tantsupidu.

Mul on hea meel tervitada proua Ilon Wiklandi, surematute Astrid Lindgreni Tjorveni, Pelle, Rasmuse, Pipi Pikksuka loojat.

President Lennart Meri on öelnud, et sinilind on arukas tasakaal järeleproovitud hea ja ambitsioonika uuenduslikkuse vahel, nähtus, mida on raske püüda, mida vist ei tohigi kunagi püüda ja taskusse panna, vaid mis peabki alati meie ees olema.

UNICEF-i “Sinilind” on tiivustatud Maeterlinck´i ja Valgre sinilinnust, sest olgugi meie unistused ja lootused tihti helgemad ja kõrgemal reaalsusest, vajame me neid.

Justnagu loos jõuluõhtust, kus lapsed sinilindu otsides korduvalt meelt heidavad, kuid siiski saab viimaks tuvist sinilind, nii saavad inimesed igapäevaselt teiste heaolu nimel pingutades ise samuti õnnelikuks.

Elus tuleb ette nii rõõmu kui valu ja ka pettumusi, kuid alati soovime, et laste elus oleks rohkem soojust ja õnne.

Veelkord – tänud teile kõigile selle eest, mida olete teinud väikeste inimeste heaks! Aitäh UNICEFi Eesti Rahvuskomiteele!

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside