Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Lugupeetud UNICEF-i aastapreemia „Sinilind” laureaadid, hõbedase tänumedali ja tänumärgi saajad!

Kas olete kordki elus vaadanud mõnd õit ja imestanud looduse kunstiande üle? Ja kas ei paista teinekord mõni õiekobar eemalt nii harjumuspärane, tavaline, kuid lähemalt vaadates selgub, et see koosneb imelistest väikestest õitest?

Lapsena tegin avastuse, et raudrohi on selline tavaline, tagasihoidlik, kuid imeline lill. See oli üks minu lahedamaid avastusi ja selleks polnud isegi luupi vaja.

Ma usun, et nii on ka paljude asjadega meie elus – hea ja ilus püsib vagusi oma harjumuslikus ümbruses ja selle nägemiseks on vaja märgata.

Head laureaadid, te olete tänu ootamata ja puhta südamega teinud tööd, märganud väikeste muresid, olnud eeskujuks ja algatanud projekte, mis ühiskonna nõrgemale osale õpetust ja abi pakuvad. Ja kuigi te ei planeeri oma tegevust tunnustuse saamiseks, on tegelikult väga oluline ka teid märgata ja esile tõsta. Teie teod on ju eeskujuks ja innustuseks ka väga paljudele täiskasvanutele.

Me teame kui palju on tänapäeval lastel ja noortel võimalust saada läbi interneti või televisiooni valimatut, agressiivset infot, mis lastes arusaavust ja hoolivust ei arenda. Me ei saa kõike keelata, kuid saame pakkuda ise paremaid lahendusi ja seepärast on mul on hea meel, et laureaatide hulgas on lastele ja noortele pühendatud Eesti Televisiooni uus programm ning Lasteveeb OÜ, kes on loonud uue sõbraliku veebikeskkonna „lastekas“.

Väga tervitatav on, et UNICEF´i aastapreemia saajate hulgas on Julgestuspolitsei Liiklusjärelevalve talitus ja Maanteeamet, kuna kõik me teame, et olukord meie liikluses on rohkem kui murettekitav. Arvan, et mida varem teadvustavad meie lapsed, kuidas tuleb ohutult liigelda, seda vähem on neil probleeme ka täiskasvanueas.

Kui Eesti Lastefondi ja Tartu Laste Tugikeskuse nimed laureaatide nimekirjas on justkui enesestmõistetavad, siis oli väga meeldiv näha Eesti Metsatööstuse Liitu laureaatide seas sellise vahva ürituse nagu Puupäevade programmi korraldamise eest.

On väga tähtis, et lapsed areneksid igakülgselt ja saaksid selleks tuge täiskasvanutelt. Just sellised, oma andeid mitte vaka alla hoidvad, erilised inimesed on laureaadid Tiina Koidu, Heiki Valner, Arvo Valton- Vallikivi, Mati Kaal ja Anu Tali.

Lõpuks UNICEFi hõbedane tänumedal. Aitäh Sulle, Elle Kull, kogu Su töö eest UNICEFis. Ole ikka sama tubli ja jätka samas vaimus!

Maestro Eri Klas. Aitäh Sulle, et peale tohutut tööd Eesti kunsti saadikuna kogu maailmas on Sul jäänud aega ka kõige väiksemate – laste toetamiseks.

Minu õnnitlused UNICEFi hõbedase tänumärgi laureaatidele Eve Viilupile, Erki Korbile, Maire Lodile, Ilja Berunenkole ja Angelika Lallile.

Soovin kõigile peatselt saabuva advendi puhul rahu ja rõõmu südamesse, hoidke oma lähedasi ja lapsi. Tänan!

Riigikogu pressitalitus
 
 
 

Tagasiside