Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu istungisaalis Noorteühenduse ELO noorteparlamendi istungi, mille teemaks oli loodussõbralik käitumine.

Ergma rõhutas noortele adresseeritud avasõnavõtus, et kõrgeid ja kaugeleulatuvaid sihte seades ei saa me elada väljaspool oma keskkonda, arvestamata ümbritsevate inimeste ja loodusega. ”Kõlavam on ehk kõnelda kosmose saastumisest, globaalsest soojenemisest ja muretseda vihmametsade hävitamise ning karusnahkade pärast, kuid kas hoolime piisavalt, mis elu elavad meie oma metsad? Kas prügi metsaalustes ei hakka võõrliigina juba liialt vohama,” märkis Ergma. Riigikogu esimees avaldas tunnustust noortele, kes on võtnud südameasjaks tunda muret meie metsade, järve- ja jõekallaste seisukorra pärast ning kes tulevad kevaditi kokku selleks, et ümbrust ühiselt koristada. Ene Ergma kutsus noori mõtlema julgelt ja avatult, olema aktiivsed ja algatusvõimelised, nagu ELO liikmed seda on olnud juba 20 aastat; 2008. aastal tähistatakse ELO asutamise 20. aastapäeva.

Noorteparlamendi istungil esines põhiettekandega ELO Kohtla klubi liige Liis Süda, kaasettekannetega Eesti Skautide Ühingu liige Laura Õigus, Noorteühingu Eesti 4H liige Edward Rebane ning Eesti Gaidide Liidu liikmed Marleen Hiiekivi ja Katrin Leppik. Sõnavõttudega esinesid teiste hulgas ka noorteparlamendi istungil osalenud Riigikogu liikmed Marek Strandberg ja Mart Jüssi.

Istungi lõpul võttis noorteparlament vastu 3 ettepanekut: 1) uue riikliku õppekava koostamisel võiks sinna lülitada ka keskkonnaalase tunni- ja koolivälise tegevuse, keskkonnaprogrammid ja –projektid, 2) massimeediat ja isiklikku eeskuju kasutades mõjutada noorte tarbimisharjumusi keskkonna- ja energiasäästlikkuse suunas, 3) innustada kasutama vähemsaastavaid transpordivahendeid.

Noored edastavad vastuvõetud ettepanekud ka Riigikogu keskkonnakomisjonile, keskkonnaministeeriumile ning haridus- ja teadusministeeriumile.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside