Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma saatis tervituse Viimsis toimuvale Eesti Õpilasesinduste Liidu XVI üldkoosolekule.

Oma tervituses rõhutas Ergma Viimsis toimuva kogunemise suurt tähtsust nii Õpilasesinduste Liidu kui ka kõigile teiste Eestimaa kooliõpilaste jaoks.

„Eesti õpilased on mures meie ühiskonnas levivate tendentside pärast – mitteläbisaamine, pidev lahterdamine õigeteks ja valedeks, headeks ja halbadeks. Selle spektri värvid on ehedalt näha filmis „Klass”, mille autor Ilmar Raag suudab väga isikliku lähenemisega panna vaatajad oma käitumist hindama ning mõtlema, kuidas sünnivad kuriteod, kurjategijad ja nende ohvrid,” kirjutas Ergma oma tervituses.

Ergma sõnul on just õpilasesindused ja nende koostöö üks võtmetest nende probleemide lahendamisel.

„Ainult koostöös sünnib mõistmine, et õpilane on palju rohkem kui tema hinded, et tunnustada tuleb kõike, mis on hästi tehtud, et omavaheline läbikäimine peab olema austav ja arvestav, et õpetajad kuulaksid ka õpilasi ja vastupidi, õpilane austaks oma õpetajaid ja riik vaataks haridust kui osa inimeste elust, mitte kui tootmisprotsessi,” ütles Ergma oma kirjas.

Riigikogu esimees väljendas oma heameelt, et õpilaste esindajad on tunnustanud teda oma sõbrana. Ergma sõnul on ta selle üle uhke, sest tema noorte sõprade käes on Eesti tulevik.

Eesti Õpilasesinduste Liidu XVI üldkoosolek toimub Viimsis kahel päeval,  6.-7. aprillil.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside