Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb täna Leedus Trakais nn Vilniuse grupi (V10) riikide parlamendijuhtide kohtumisel.

Nõupidamise teemal ”Euroopa julgeolek ja transatlantiline koostöö” sõna võttes rõhutas Ene Ergma, et Euroopa julgeoleku ja kaitsekoostöö tõhustamine peab käima tihedas käsikäes Euroopa Liidu ja NATO suhete edasiarendamisega. ”Euroopa Liit peab välja arendama ja kasutama oma võimekust eelkõige konfliktide ennetamise ja mittesõjaliste või madala sõjalise intensiivsusega kriiside reguleerimise valdkonnas,” ütles ta. Peatudes NATO ja EL-i suhetel lisas Ergma, et Euroopa Liit ei pea konkureerima NATOga, vaid seda täiendama.

Tutvustades kohalviibijaid Eesti seisukohtadega EL-i kaitsekoostöö suhtes, rõhutas Riigikogu esimees vajadust süvendada koostööd ja täiendada otsustuste vastuvõtmise mehhanismi. ”Olulistes küsimustes peavad valitsema konsensusel põhinevad otsused. Piiramatu enamushääletuse kasutamine tooks kaasa demokraatlike õiguste ahenemise,” lisas ta.

Ergma hinnangul on NATO Praha tippkohtumisel tehtud otsustega Vilniuse grupi koostöö oma eesmärgi täitnud ning Eesti on valmis edaspidi koos teiste NATO liikmesmaadega jagama kogemusi liitumisprotsessis osalevatele riikidele reformide kiirendamiseks.

Kohtumisel võeti vastu ka ühisdeklaratsioon. Selles rõhutatakse Euroopa ja transatlantilise koostöö olulisust NATOga ühinevate riikide ja kogu Euroopa julgeoleku tugevdamisel.

Täna õhtul kohtuvad konverentsist osavõtjad ka Leedu peaministri Algirdas Brazauskasega.

Tagasiside