Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

20. - 21. veebruarini viibivad Riigikogu esimees Ene Ergma ja Euroopa Asjade Komisjoni aseesimees Liina Tõnisson Malta pealinnas La Valettas Euroopa Liidu - Vahemere riikide parlamentide esimeeste IV konverentsil.

Konverentsil, millest esmakordselt võtavad osa 1. mail Euroopa Liiduga liituvate riikide parlamentide delegatsioonid, kinnitas Ergma, et Eesti on huvitatud aktiivselt osalema EL-i poliitikas oma uute naabrite suhtes ning kohtumine on väga kasulik Vahemere ümbruse, eriti Lähis-Ida probleemide paremaks mõistmiseks. Ta rõhutas, et ”Eestile jääb äärmiselt oluliseks Euroopa Liidu naabruse stabiilsus ja rahumeelsus.”

Riigikogu delegatsioon tutvustas konverentsil Eesti kogemust rahvusvahelisest majanduskoostööst ja demokraatlike reformide elluviimisest.

”Eestil on hea kogemus kuidas lühikese ajaga järjekindlalt demokraatlikke reforme teostades ja rahvusvahelisse majanduskoostöösse sulandudes võimalikult suurt edu saavutada. Eriti oluline on selles vabakaubandusrežiimi sisseviimine, mis oli Eesti kiire integreerumise võtmetegur,” teavitas Ergma. Samuti informeeris Eesti delegatsioon La Valettasse kogunenud parlamentide esindajaid Eesti senisest panusest araabiamaailma puudutavate raportite koostamisel.

Konverentsi käigus oli Ene Ergmal põgus kohtumine Malta Presidendi Guido de Marco´ga. Jutuajamise käigus kinnitati valmisolekut teineteist toetada nii Euroopa Liidu Põhiseadusliku Lepingu küsimustes kui ka parlamentidevahelises koostöös EL-i asjade menetlemisel.

Konverents Maltal korraldatakse Barcelona protsessi edukaks elluviimiseks. Barcelona protsessi eesmärk on tihendada EL-i ja Vahemeremaade poliitilisi, majanduslikke ja kultuurilisi sidemeid. Tänavusel konverentsil on arutlusel regionaalsed konfliktid, võitlus rahvusvahelise terrorismi ja illegaalse immigratsiooniga, samuti käsitletakse majandus- ja kaubandussuhete arendamise võimalusi Euroopa Liidu ja Vahemere riikide vahel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside