Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma esines täna tervituskõnega ajakirja „Kodu ja Aed“ korraldatud võistluse Kodu Kauniks pidulikul lõpetamisel.

Ergma rõhutas oma kõnes, et see konkurss väärtustab mitte ainult kodude välist ilu, vaid toob esile neid kodusid, kus ilumeel, käteosavus ja kodusoojus on kenas koosluses. „Sel võistlusel osalevad väga erinevad kodud, kuid neil kõigil on ka ühine nimetaja – need on armastusega rajatud, peredel on seal mugav ja mõnus olla,” lisas Ergma.
Riigikogu esimehe arvates innustavad ja toetavad ajakirjas avaldatud Kodu Kauniks konkursil osalenud kodude ja aedade pildid eestimaalasi ilusate kodude ja aedade loomisel. „„Sinu naaber on sinu õpetaja“ – see on küll araabia vanasõna, kuid nii on ikka ja alati olnud ka Eestis. Naabritelt õpiti uusi värvikombinatsioone seelikutriipudes, kopeeriti diivanipatjade tikandeid, saadi nõu uudsete taimede kasvatamisel. Ma usun, et on võimalik kokku lugeda, kui palju ilusaid kodusid, kauneid aedu ja põnevaid ideid, sekka kindlasti ka nupukaid lahendusi ja nippe, on kuukirjas Kodu ja Aed 10 ilmumisaasta jooksul avaldatud. Kuid me ei tea, kui paljud on ajakirju sirvides saanud inspiratsiooni oma kodu omanäoliseks kujunduseks, julgust mõnele vanale mööblitükile uue ilme andmisel või aianurga vahval kasutamisel,” arutles Ene Ergma.
 
Riigikogu esimees soovis kõigile finalistidele ja laureaatidele palju õnne ning jõudu edaspidiseks.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside