Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus käesoleval nädalal alanud Võrumaa kuu raames kohtus Riigikogu esimees Ene Ergma täna Võrumaa omavalitsuste esindajatega eesotsas Võrumaa Omavalitsuste Liidu esimehe Tiit Tõnts’iga.

Kohtumiselt jäi kõlama võrumaalaste mure noorema elanikkonna maapiirkondadest eemaldumise pärast. Ühiselt püüti välja selgitada võimalusi, mis meelitaksid noori  taas endale koduks valima Võrumaad. Riigikogu esimees tutvustas külalistele ühe meetmena pilootprojekti, milleks on Riigikogu menetluses olev põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning kutseõppeasutuste seaduse muutmise seaduse eelnõu. Seaduse vastuvõtmise korral hakatakse riigieelarve kaudu maapiirkonda esmakordselt kooli tööle asuvale õpetajale maksma lähtetoetust. Võrumaa esindajad tegid omakorda ettepaneku laiendada seda toetust ka lasteaia õpetajatele.

Räägiti ka koha peal internetiühenduse võimaluste laiendamisest kui noortele alternatiivse võimaluse loomist töö tegemiseks kodus. Võrumaalaste sõnul ei vasta nende praegused võimalused inimeste ootustele XXI sajandil. Omavalitsuste esindajad palusid siinjuures Riigikogu liikmeil mõelda riigipoolse abikäe ulatamisele. Veel märgiti, et e-riik Võrumaal suures ulatuses ei toimi, kuna kõikidel ei ole vastavaid tingimusi. Seetõttu tuleks kaaluda muude kanalite kasutuselevõttu, et vajalik info ja abi jõuaks iga inimeseni.

Lisaks mainitule tundsid võrumaalased huvi veel Euroopa Liidust tulevate toetuste kohta.

Järgmine Võrumaa kuu raames korraldatav üritus leiab aset Võrus, kus reedel, 7. detsembril toimub Riigikogu teabepäev.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside