Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ukrainas ametlikul visiidil viibiv Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Ukraina Verhovna Rada esimehe Vladimir Litviniga.

Vahetati mõtteid aktuaalsete probleemide üle Euroopas ning käsitleti Euroopa Liidu laienemisega kaasnevaid uuendusi mõlemale riigile ja nendevahelistele suhetele. Ene Ergma andis ülevaate hiljuti toimunud referendumil sagedamini esitatud küsimustest ja rahva meeleoludest Euroopa Liiduga liitumise eel. Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimees Rein Lang tutvustas komisjoni uusi töövaldkondi ja ülesandeid seoses EL-iga liitumisega. Samuti andis ta ülevaate Euroopa Tulevikukonvendi töö tulemuste analüüsist Riigikogus ning soovitustest valitsusele osalemiseks 4. oktoobril Itaalias algaval Valitsustevahelisel Konverentsil. Eesti delegatsioon väljendas valmisolekut tutvustada Ukraina poliitikutele ja ekspertidele liitumise ettevalmistuse käigus omandatud kogemusi. Ergma tundis huvi hiljuti allakirjutatud nelja riigi leppe vastu. Litvin kinnitas, et see ei kahjusta Ukraina seniseid prioriteete.

Verhovna Rada esimees tegi ettepaneku luua Ukraina – Eesti parlamentaarne assamblee juba loodud Leedu – Ukraina assamblee eeskujul. Arvestades EL-i ja NATO-ga liitumisest tulenevat täiendavat parlamentide rahvusvahelise suhtlemise koormust võib selline koostöövorm hakata takistama suhteliselt väikesearvulise Riigikogu tööd, mistõttu Litvini ettepanek ei leidnud Eesti delegatsiooni täit toetust.

Toimusid ka kohtumised Verhovna Rada Euroopa asjade komisjoni ja kaitsekomisjoni delegatsioonidega.Verhovna Rada Euroopa asjade komisjoni esimees ütles, et Ukrainal on väga hea meel Eesti EL-iga liitumise üle ja see on suureks eeskujuks ka Ukrainale, kes peab otsustama oma tuleviku Euroopa suhtes. Rein Lang ning Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees Tiit Matsulevitš esitasid oma Ukraina kolleegidele küllakutse Eestisse.

Homme on Riigikogu esimehel kavas kohtumised Ukraina presidendi ja peaministriga.

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside