Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ja Riigiduuma suhted vajavad parandamist.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Vene Riigiduuma väliskomisjoni esimehe Konstantin Kossatšovi ja teda saatva delegatsiooni liikmetega.

Ene Ergma avaldas kohtumise algul kahetsust, et kahe riigi parlamentide vahelised suhted on leiged. ”Olen olnud kaks aastat Riigikogu esimees ja täna on mul esimest korda võimalus kohtuda Vene Riigiduuma delegatsiooniga,” nentis Ergma. ”Leian, et kahe riigi parlamentide vahelisi suhteid tuleb parandada. Palun andke edasi Riigiduuma spiikrile küllakutse Eestisse,” teatas Riigikogu esimees.

Kossatšov nõustus Ergma seisukohaga kahe riigi parlamentidevaheliste suhete madalseisu kohta. Väliskomisjonide esimeeste tasandil on kohtumised sagedasti toimunud Strasbourgis. Kord aastas toimuvad komisjonide vastastikkused visiidid. Kossatšov avaldas kahetsust, et Riigiduumas pole seni suudetud moodustada Vene-Eesti parlamendirühma sidemete arendamiseks Riigikoguga. Ergma märkis, et Riigikogus on olemas 34 liikmeline Eesti-Vene parlamendirühm. Riigikogu esimees rõhutas seadusandjate tihedama lävimise tähtsust: ”Peaksime hakkama tööd tegema selliselt, et hakkaksime üksteist kuulama. Siis on meil võimalus ka meie suhete parandamisel võimalus edasi liikuda”. Kossatšovi arvates peaksime samuti arutama meie riikidevahelisi suhteid otsese dialoogi raames ja lõpetama vastastikkuse süüdistamise ajakirjanduse vahendusel.

Kohtumisel käsitleti kahe riigi omavahelisi suhteid ja nende ajaloolisi tõlgendusi. Nimetatud küsimused tulevad põhjalikumalt arutusele tänastel kohtumistel Eesti-Vene parlamendirühma ja väliskomisjonide vahel.

Kohtumisel osalesid Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Riigikogu liikmed Liina Tõnisson ning Sergei Ivanov. Riigiduuma delegatsiooniga, kuhu lisaks väliskomisjoni esimehele kuulusid Natalja Narotsinskaja, Nikolai Benediktov ja Andrei Žukov, oli kaasas Venemaa suursaadik Konstantin Provalov.

Täna pärast kohtumisi Eesti-Vene sõprusrühma ja väliskomisjoni liikmetega toimub kell 16 pressikonverents (ruum L262).

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside