Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Uus-Meremaa parlamendidelegatsioon on visiidil Eestis.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis kahepäevasel visiidil viibiva Uus-Meremaa parlamendidelegatsiooniga, mida juhib parlamendi esimees Jonathan Hunt.

Uus-Meremaa parlamendi esimees märkis, et külaskäigu eesmärk on tutvuda Eestiga, kes on üks uutest Euroopa Liidu liikmetest.

Ene Ergma tutvustas Eesti poliitilise elu aspekte ja Riigikogu tegevust. Külalised tundsid huvi Eesti valimissüsteemi, majanduse arengu, teaduse arendamise ja finantseerimise ning keskkonnakaitse vastu. "Innovatsioon ja teaduspõhine majandus on meie selge prioriteet" ütles Ene Ergma

Kohtumisel märkis Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Rein Lang, et Eestil on Euroopa Liitu kaasa võtta oluline oskusteave. "Tänu liberaalsele majandusmudelile on Eesti lühikese ajaga saavutanud märkimisväärset edu, usume, et meie kogemused võivad olla kasulikud Lissaboni protsessi kiirendamiseks ning Euroopa Liidu konkurentsivõime tõstmiseks" ütles Rein Lang.

Jonathan Hunt andis ülevaate Uus-Meremaa poliitiliste jõudude vahekorrast, parlamendi tööst, riigi välispoliitilisest tegevusest ja keskkonnakaitse alasest tegevusest.

Uus-Meremaa parlamendi esimees Jonathan Hunt esitas Riigikogu esimehele ametliku küllakutse Uus-Meremaale.

Kohtumisel väliskomisjoni ja riigikaitsekomisjoni esindajatega arutati erinevaid rahvusvahelisi ja kahe riigi suhteid puudutavaid teemasid. Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on nii Eesti kui Uus-Meremaa vastastikku huvipakkuvad turismi sihtriigid ja turismi hoogustamisele aitaks kaasa, kui sarnaselt Eestiga kehtestaks ka Uus-Meremaa viisavabaduse.

Täna olid külalisdelegatsioonil kohtumised veel kultuurikomisjoni ja maaelukomisjoni esindajatega.

Täna ennelõunal võttis Uus-Meremaa parlamendidelegatsiooni vastu Vabariigi President Arnold Rüütel. Pärastlõunal on kohtumine välisminister Kristiina Ojulandiga.

Uus-Meremaa parlamendidelegatsioon on homme Pärnus. Kolmapäeval sõidetakse edasi Riiga.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside