Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees kutsus üles tihendama parlamentidevahelist koostööd.

Eile, 1. juunil, toimus Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide esimeeste kohtumine USA Senati väliskomisjoni esimehe senaator Richard Lugariga. Riigikogu esimees Ene Ergma edastas tänusõnad toetuse eest, mida USA valitsus ja Kongress on osutanud Eesti iseseisvuse kindlustamisel ja Eesti liitumisel NATOga. Riigikogu esimees rõhutas transatlantilise koostöö tähtsust ja Eesti valmisolekut EL-i liikmesmaana osaleda selle tugevdamises.

Ergma kutsus üles tihendama parlamentidevahelist koostööd ning looma Põhjamaade, Baltimaade ja USA Senati vaheline väliskomisjonide koostööfoorum globaalsete arengute ja teiste ühist huvi pakkuvate teemade aruteluks. ”Ühendades meie reformikogemuse ning USA poliitilise mõjukuse ja majanduslikud võimalused, võime oluliselt kiirendada demokraatlikke reforme uutes naaberriikides, suurendades sellega demokraatia kandepinda ja stabiilsust Euroopaga piirnevatel aladel,” ütles ta.

Tõstatades viisavabaduse teema USA ja Eesti vahel kinnitas Ergma, et demokraatlike riikide kodanike viisavaba liikumine lähendab rahvaid ja loob paremaid tingimusi vastastikuseks mõistmiseks ja koostööks.

Ees seisavad veel kohtumised Esindajatekoja esimehe Dennis Hastertiga,USA Kongressi liikmete, USA presidendi julgeolekunõuniku asetäitja Steve Hadley ja välisministeeriumi asevälisministri Marc Grossmaniga.

Tagasiside