Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Jätkub Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide juhtide visiit USAs.

Eile jätkusid Washingtoni külastava Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide esimeeste delegatsiooni kohtumised USA tipp-poliitikutega. Kohtumisel Esindajatekoja esimehe Dennis Hastertiga vahetati mõtteid parlamentidevahelise koostöö edasise tihendamise võimalustest ja rõhutati regulaarsete kohtumiste sisseseadmise olulisust. Konkreetsete teemadena käsitleti transatlantilisi suhteid, demokraatia ülesehitamist Iraagis, samuti vahetati mõtteid Venemaal toimuvate protsesside üle.

Kohtumisel asevälisminister Marc Grossmaniga rõhutas Riigikogu esimees Ene Ergma vajadust teha tihedamat koostööd USAga demokraatiaprotsessidetoetamiseks Gruusias ja Ukrainas.

Jutuajamisel USA presidendi julgeolekunõuniku asetäitja Steve Hadleyga kujunes keskseks teemaks Iraagi ja Afganistaani ülesehitamine. Toimus põhjalik mõttevahetus Venemaa sisepoliitilistest arengutest.

Kohtumisel kongresmen Tom Lantosega puudutati USA ja Euroopa Liidu liikmesmaade suhteid. Viimaste aastate rahvusvahelised arengud on kaasa toonud mõningat vääritimõistmist ning USA ja Euroopa poliitikud on kohati eemaldunud ühistest väärtustest. ”Meie visiidi eesmärk on kinnitada, et oleme tugevate transatlanliliste suhete pooldajad ja peame selle nimel koostööd USAga väga oluliseks,” rõhutas Ene Ergma.

Riigikogu esimehe visiit jätkub New Yorgis Eesti majas toimuvatel Eesti lipu 120. aastapäeva üritustel.

 

 

Tagasiside