Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma  ja  Eestis ametlikul visiidil viibiva Tšehhi Vabariigi peaministri Mirek Topoláneki kohtumisel keskenduti kahe riigi suhete käsitlemisele. 

 

Topolánek tõdes, et nii Eesti kui ka Tšehhi Vabariik on käinud läbi sarnase ajaloolise teekonna, mis on tugevdanud mõlema riigi ja rahva identiteeti. Euroopa Liidu ja NATO liikmetena jagame me ühiseid väärtusi, mis põhinevad vastastikusel lugupidamisel ja kasulikul koostööl, märkis Tšehhi peaminister. „Eesti on meile olnud eeskujuks, kuidas kindlustada riigi kiire majanduslik areng ja edasiminek e-valitsemise alal, mis kokku on olnud muljetavaldav,“ ütles Topolánek. Ergma selgitas, et me oleme arenenud küll kiiresti, kuid on ohtlik saavutatu juurde rahulolevana puhkama jääda. Oluline on välja töötada tulevikku suunatud jätkusuutlik arengustrateegia. Riigikogu esimees tutvustas mõningaid Eesti teadus- ja arendustegevuse prioriteete nagu infotehnoloogia, biotehnoloogia ja nanotehnoloogia. Nimetatud arengusuunad, aga samuti teadustegevus kosmose vallas, mis ammu ei ole enam n.ö. riiklike asutuste pärusmaa,  pakuvad ulatuslikke võimalusi tulutoovaks rahvusvaheliseks koostööks. Tšehhi Vabariigi peaminister kinnitas, et tema riigi teadlastel ja ettevõtetel on kindlasti huvi lülituda mainitud teadmispõhiste uurimissuundade projektidesse. „Oleme väga huvitatud kahe riigi suhete igakülgsest arendamisest,“ kinnitas Topolánek. 

Kohtumisel kõneldi ka riikide välispoliitilistest prioriteetidest, mis kattuvad niihästi Euroopa Liidu kui ka NATO koostööraamistikus. 

Kohtumisel osalesid Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa

Riigikogu pressitalitus 

 

 

Tagasiside