Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme, 4. oktoobril valitakse 8 lõppkandidaadi seast välja 3 parimat poliitikahuvilist noort saksa keele oskajat, kes suunduvad praktikale Saksamaa parlamenti, kus õpitakse tundma Saksamaa parlamentaarset süsteemi ja poliitilist elu. Konkurss viiakse läbi Riigikogu ja Saksamaa suursaatkonna koostöös, programmi patrooniks Eestis on Riigikogu esimees Ene Ergma. Riigikogu esimees rõhutas kohtumisel, et on väga kasulik õppida parlamentaarse töö kogemusi selliselt pikaajalise kogemusega riigilt nagu Saksamaa. „Suheldes eakaaslastega teistest riikidest saadakse häid otsekontakte, millest on kasu ka hilisemas igapäevatöös,“ märkis Ergma.

Tänavust Bundestagi valikkomisjoni juhib Bundestagi liige Bernhard Schulte-Drüggelte (CDU), kes ütles kohtumisel, et Eestist valitud noorte hea maine ja keeleoskus on üldtuntud.

Käesoleval aastal möödub 20 aastat ajast, mil Eesti on osalenud Bundestagi praktikaprogrammis. Igal aastal valitakse Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest välja need aktiivsed noored, kellel on 5 kuu jooksul võimalik end täiendada Bundestagis töökogemusi omandades.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside