Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumisel räägiti Eesti liitumisest Euroopa Liiduga, parlamentide vahelistest suhetest ning koostööst rahvusvahelistes organisatsioonides.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis ametlikul visiidil viibiva Soome Vabariigi presidendi Tarja Haloneniga. Soome president avaldas heameelt selle üle, et saab Eestis olla nii olulisel ajal ”” vahetult enne rahvahääletust ning märkis, et pärast 14. septembrit ootab Eestit ees keeruline nn kihlusperiood kuni ametliku liitumiseni. Riigikogu esimees nõustus, et kihlusperiood saab Riigikogule olema raske tööaeg, et järgmise aasta mai alguseks valmis olla. Meenutades Soome liitumiseelset perioodi tunnistas president Halonen, et soomlased olid üsna eurokriitilised, kuid said aru, et saadaval olevatest valikutest oli liitumine Euroopa Liiduga soomlastele parim. Haloneni sõnul on aga praegu vaja kogu aeg meeles pidada, mida rahvale enne liitumist lubati.

Kohtumise lõpus rõhutas Soome president, et pärast liitumist ei tohi unustada, et peale Euroopa Liidu on olemas veel teisi rahvusvaheliselt olulisi organisatsioone, kus tuleb samuti tublit tööd teha. Soome president avaldas lootust, et Eesti ja Soome parlamendiliikmete kohtumispaigaks ei jää ainult Euroopa Parlament. ”Euroopa Liit ei ole maailm ja maailm ei ole Euroopa Liit”, ütles Tarja Halonen.

Kohtumisest võtsid osa Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimees Rein Lang, liikmed Eiki Berg ja Tunne Kelam, riigikaitsekomisjoni esimees Sven Mikser ning Soome välisminister Erkki Tuomioja.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside