Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kõne all olid referendumi ettevalmistamine, koostöö Euroopa Liidus, Põhjamaade Nõukogu ja Balti Assamblee suhted.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Soome peaministri Anneli Jäätteenmäkiga, kes avaldas heameelt selle üle, et tema visiit Eestisse peaministrina nii kiiresti aset leidis.

Riigikogu esimees andis Soome peaministrile ülevaate Eesti valmistumisest Euroopa Liiduga liitumiseks korraldatavaks referendumiks ning Riigikogu töökorraldusest.

Pikemalt peatuti parlamendikomisjonide rollil riigi oluliste küsimuste suunamisel ja lahendamisel. Soome poolele pakkus huvi Riigikogu Euroopa asjade komisjoni staatus parlamendis ja selle koostöö valitsusega.

Ühist kõneainet pakkus Euroopa Liidu konstitutsiooni võimalik redaktsioon ning sellega seoses väikeriikide tähtsus Euroopa Liidus. Soome peaminister rõhutas, et peab oluliseks töötamist Euroopa Liidu ühtse välispoliitika ja sellest tulenevalt ka ühtse kaitse- ja julgeolekupoliitika nimel.

Samuti käsitleti Põhjamaade Nõukogu ja Balti Assamblee koostööd, eriti oluliseks peeti ühiste meetmete rakendamist kultuuripärandi säilitamiseks Põhja- ja Baltimaades.

Eesti, Soome ja Venemaa suhete edendamise küsimuses keskenduti keskkonnakaitsealase koostöö arendamisele.

Kohtumisest võtsid osa ka Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Rein Lang ning riigikaitsekomisjoni aseesimees Trivimi Velliste.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside