Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumisel olid kõne all bilateraalsed parlamentaarsed suhted, aga ka koostöö Euroopa Liidus.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestisse visiidile saabunud Soome parlamendi (Eduskunta) esimehe Paavo Lipponeni ja teda saatva parlamendidelegatsiooniga.

Kohtumisel olid kõne all bilateraalsed parlamentaarsed suhted, aga ka koostöö Euroopa Liidus. Paavo Lipponeni sõnul ootavad kumbagi riiki ees tõsised väljakutsed koostööks 25-liikmelises Euroopa Liidus. ”Peame olema aktiivsed ja võimelised tegema koostööd kõigi partneritega Euroopa Liidus,” ütles Lipponen. Eduskunna esimehe arvates tuleks üksteist paremini tundma õppida, et riikidevahelised suhted ei jääks ainult formaalseteks.

Rääkides rahvusparlamendi ja Euroopa parlamendi suhetest arvas Lipponen, et rahvusparlamendi ja Euroopa parlamendi tegemised tuleks lahus hoida. Rahvusparlamendi esimehe rolli üle mõtiskledes aga nenditi, et esimehe ülesandeks on tagada süsteemi toimimine nii parlamendi tasandil kui suhetes valitsusega.

Kohtumisel puudutati ka Valitsustevahelise Konverentsi ja Euroopa Liidu konstitutsioonilise lepinguga seonduvat, samuti transatlantilisi suhteid. Paavo Lipponen märkis, et Euroopa ja Ameerika sidemete edendamiseks võiks korraldada Euroopa Liidu ja USA Kongressi poliitikute ühise konverentsi, mille tulemusena valmiks transatlantilisi suhteid käsitlev raport.

Seoses Euroopa Liidu laienemisega arutati ka koostööd suhetes Euroopa Liidu uute naabritega nagu Venemaa ja Ukraina.

Kohtumise lõpus tegi Soome parlamendi esimees sissekande Riigikogu külalisteraamatusse.

Kohtumisest võtsid lisaks Soome parlamendidelegatsioonile osa Soome suursaadik Eestis Jaakko Blomberg, Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Eesti suursaadik Soomes Matti Maasikas.

Homme, 8. oktoobril on kavas kohtumised Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimehe Rein Langi, väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni, peaminister Juhan Partsi ja president Arnold Rüütliga. Soome parlamendidelegatsioon lahkub Eestist homme pärastlõunal.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside