Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumise teemaks oli koostöö rahvusparlamentide osaluse suurendamiseks Euroopa Liidu otsustusprotsessis.

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna Toompeal vastu Eestisse ametlikule visiidile saabunud Slovakkia parlamendi esimehe Pavol Hrušovskỳ koos teda saatva delegatsiooniga.

Kohtumise peamiseks teemaks oli koostöö rahvusparlamentide osaluse suurendamiseks Euroopa Liidu otsustusprotsessis. Slovakkia parlamendiliikmed tundsid huvi meie liitumiseelse ettevalmistustöö vastu. Kohtumisel osalenud Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimees Rein Lang tutvustas Slovakkia kolleegidele Euroopa asjade komisjoni ja väliskomisjoni algatatud Riigikogu kodukorra seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis sisaldab mehhanismi rahvusparlamendi osalemiseks otsustusprotsessis. Seoses rahvusparlamentide rolliga arutati ka Valitsustevahelise Konverentsi (IGC) ajakava, mis väidetavalt praeguse plaani kohaselt võtab rahvusparlamendilt võimaluse protsessis osaleda. Mõlemad pooled nentisid, et efektiivse koostöö tagamiseks on vajalik regulaarselt vahetada informatsiooni ning teadmisi rahvuspoliitika valdkonnas, aga ka riikides toimuva kohta tervikuna.

Kohtumisest võtsid osa veel Riigikogu liikmed Nelli Kalikova ja Katrin Saks.

Täna kohtub Slovakkia parlamendidelegatsioon veel president Arnold Rüütliga.

Reedel, 28. detsembril tutvutakse Tallinna vanalinnaga ja kohtutakse Riigikogu riigikaitse ja Euroopa asjade komisoni liikmetega. Külalistele annab ametilõuna Riigikogu aseesimees Toomas Savi. Delegatsioon lahkub Eestist reede pärastlõunal.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside