Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumisel räägiti Euroopa Tulevkukonvendis tõstatatud ja Valitsustevahelisel Konverentsil käsitletavatest probleemidest.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Rootsi välisministri Laila Freivalds´iga. Kohtumisel räägiti Euroopa Tulevikukonvendis tõstatatud ja Valitsustevahelisel Konverentsil (IGC) käsitletavatest probleemidest. Arutleti nii Euroopa Liidu presidendi ametiposti sisseseadmise kui Euroopa Komisjoni liikmete arvu üle. Samuti kõneldi Euroopa Liidu laienemise järgsete võimalike regionaalsete koostööruumide väljakujunemisest ning Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu suhetest. Eesti pool tundis huvi Rootsi arvamuse kohta hetkeolukorrast Venemaal ning Rootsi omakorda palus Riigikogu liikmetel anda omapoolne nägemus Venemaal toimuva kohta.

Eestis toimunud rahvahääletuse tulemustest vesteldes märkis Laila Freivalds, et Eestlaste toetus Euroopa Liiduga liitumisele on valdav seetõttu, et inimesed tunnevad end Euroopa Liidus olles turvalisemalt.

Kumbki pool nentis, et kahe riigi parlamendi omavahelised suhted on head nii kahepoolses koostöös kui koostöös rahvusvahelistes organisatsioonides.

Kohtumisest võtsid osa ka Riigikogu Euroopa asjade komisjoni aseesimees Liina Tõnisson ning Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juhi asetäitja Trivimi Velliste.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside