Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Pariisis Prantsuse Senati presidendi Gérard Larcher`iga, kes valiti sellele ametipostile 1. oktoobril. Tegemist oli Senati presidendi esimese diplomaatilise kohtumisega väliskülalise auks.
 

Kohtumisel olid kõne all Prantsuse Euroopa Liidu eesistumisaja aktuaalsed probleemid, sealhulgas suhted Venemaa ja Georgiaga. Ergma tunnustas Prantsusmaa kui ELi eesistuja jõupingutusi Georgia –Vene konflikti rahuvahenduses augustis-septembris. Ta rõhutas samuti, et Prantsusmaa eesistumise prioriteedid kattuvad suuresti Eesti selle poolaasta prioriteetidega Euroopa Liidus. Eesti ja Prantsusmaa toetavad Lissaboni lepingu ratifitseerimisprotsessi jätkumist.

Kokkusaamisel käsitleti ka maailma tabanud finantskriisi ning mõlemad pooled tõdesid, et kriisi lahendamisel pole ruumi riikide individualismile ning lahendus tuleb leida üheskoos. Samuti räägiti ühtse energiapoliitika olulisusest.
 
Tunniajasest kokkusaamisest võtsid osa ka Senati välis-ja kaitsekomitee esimees Josselin de Rohan ja Prantsuse-Balti sõprusgrupi esimees Denis Badre. Täna õhtul osaleb Ergma veel debatil naiste teaduses osalemise teemal.

Kahepoolsed poliitilised suhted Eesti ja Prantsusmaa vahel on head ning traditsiooniliselt tihedad, riikide vahel toimub korrapärane ja usalduslik dialoog. Juunis 2006 külastas EestitSenati eelmine president Christian Poncelet.

Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside