Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kokkusaamisel keskenduti Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimisele rahvusparlamentides.

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna vastu Soome parlamendi (Eduskunta) esimehe Paavo Lipponeni, kes saabus Eestisse seoses Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraatide väljasõiduistungiga.

Kohtumisel keskenduti Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimisele rahvusparlamentides ning arutati ka Prantsuse rahvahääletuse järel kujunenud olukorda. Ene Ergma väljendas arvamust, et põhiseaduslepingu tagasilükkamine Prantsusmaal ei peaks takistama neil liikmesriikidel, kus lepingu ratifitseerimine veel ees seisab, jätkata ratifitseerimisprotsessiga vastavalt oma protseduuridele.

Ta selgitas, et Eesti valitsus esitas lepingu ratifitseerimise eelnõu Riigikogule 10. mail ning 3. juunil esitab põhiseaduskomisjoni juures tegutsev ekspertkomisjon oma hinnangu põhiseaduslepingu ja Eesti põhiseaduse omavahelise haakuvuse kohta.

Paavo Lipponen märkis, et Soome on otsustanud põhiseaduslepingu heaks kiita parlamendis ning seda tehakse järgmise aasta algul.

Kohtumisel arutati ka teisi välispoliitilisi küsimusi, sealhulgas mõlema riigi suhteid idanaabriga. Samuti peatuti tööjõu vaba liikumise piirangutel, mille Soome kehtestas Eestile eelmise aasta mais.

Tagasiside