Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna Riigikogus vastu Eestis visiidil viibiva Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretäri Angel Gurría.

Kohtumisel räägiti Eesti loodetavast tulevikupanusest organisatsiooni. Gurría avaldas veendumust, et Eesti nägemus hariduse, infotehnoloogia ning teadus- ja arendustegevuse valdkonnast toob organisatsiooni kaasa värsket mõtlemist. Külaline tunnustas Eesti e-valimiste ja e-valitsemise, aga ka e-maksuameti süsteemi, mida ta pidas väga oluliseks saavutuseks. Ergma avaldas lootust, et OECD liikmena saavutab Eesti hea juurdepääsu väga olulisele informatsioonile ning sellega seoses ka parematele võimalustele hariduse edendamiseks, mis omakorda aitab suurendada ettevõtete rolli jätkusuutlikus teadus- ja arendustegevuses.

Rääkides parlamendi osast OECD läbirääkimisprotsessis rõhutas Gurría, et üks olulisemaid ülesandeid võiks olla ühinemine OECD altkäemaksuvastase konventsiooniga. Samas ei ole alanud liitumisprotsessis määravaks komponendiks küllap mitte niivõrd seadusloome, kuivõrd just järelevalve seaduste täitmise üle. Ta lisas, et kokkuvõttes on Eesti liitumiseks OECD-ga palju paremini ettevalmistunud, kui oli omal ajal tema kodumaa Mehhiko.

Kohtumisel osales Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside