Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb eilsest Leedus Palangas Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide esimeeste kohtumisel, mis keskendub rahvusparlamentide ülesannetele ja parlamentide vahelisele koostööle Euroopa Liidu õigusaktide menetlemisel.

Arutusel on ka Euroopa Tulevikukonvendi tulemused ning parlamentide tegevus Valitsustevahelise Konverentsi ettevalmistamisel ning liitumisjärgne regionaalne koostöö.

Analüüsinud täna toimunud arutelul rahvusparlamentide ülesandeid Euroopa Liidu asjade käsitlemisel tõstatas Riigikogu esimees küsimuse infovahetuse ja konsultatsioonide korraldamisest Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide vahel. Diskussiooni käigus võeti vastu otsus korraldada regionaalne seminar Euroopa Liidu liikmesmaade parlamentide kogemustest Euroopa Liidu asjade menetlemisel. Praktilise kogemuse saamiseks võivad parlamendiliikmed jälgida konkreetsete küsimuste arutelu Valitsustevahelise Konverentsi ettevalmistusprotsessis. Kommenteerides Soome parlamendi esimehe Paavo Lipponeni initsiatiivi tihedamaks parlamentaarseks koostööks USA Kongressi ja Senatiga kinnitas E. Ergma heade ja usaldusväärsete transatlantiliste suhete olulisust Eestile. ”Olles liitumas NATO-ga ning osaledes aktiivselt USA juhitavas koalitsioonis võitluses demokraatia eest ja rahvusvahelise terrorismi vastu jagame Ameerika Ühendriikidega samu väärtusi ning seetõttu näeme suurt potentsiaali oma võimaluste kasutamisel Euroopa ja USA parlamentide vaheliste suhete tihendamisel”, ütles Ergma.

Parlamentide esimehed ning Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide väliskomisjonide esimehed kohtuvad homme Kaliningradi Duuma esimehe Vladimir Nikitiniga, arutusele tuleb Kaliningradi areng pärast Euroopa Liidu laienemist, aga ka Venemaa naftapuurimisplatvormi ohtlikkus Läänemere regioonile.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside