Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna Toompea lossis vastu Eestis visiidil viibiva Leedu uue peaministri Andrius Kubiliuse. Kohtumisel räägiti Balti riikide majanduskoostööst energeetika valdkonnas, Euroopa Liidu suhetest Venemaaga ja naabruspoliitikast, samuti Eesti-Leedu kahepoolsetest suhetest.
 

Tõstatades ühise energeetika ja elektrituru alase küsimuse ütles Ergma, et selles valdkonnas tuleb otsused langetada kiiresti. „Räägitud on palju ning nüüd tuleb otsustada. Riigikogus on juba loodud „Eesti tuumajaama toetusrühm“, mis näitab meie valmisolekut tuumaenergeetika alase küsimusega tegeleda ning selles valdkonnas edasi minna,“ sõnas ta. Riigikogu esimees rõhutas ka vajadust luua lähiaastatel Balti- ja Põhjamaade ühine ja toimiv energiaturg.

Leedu peaminister andis ülevaate Leedu energeetikaturust ning Ignalina tuumajaamaga seonduvast. Ta kinnitas soovi elavdada Balti riikide vahelist arutelu Leedu uue tuumajaama üle ning leidma lahendused lähiajal.
 

Käsitledes sel suvel 20 aasta möödumist ühisest Balti ketist (70 aastat Molotovi-Ribbentropi paktist) avaldasid nii Ergma kui ka Kubilius lootust, et Balti riigid ja parlamendid tähistavad seda sündmust vääriliselt. Balti kett oli meie koostöö üks tuntumaid näiteid, tõdesid nad.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside