Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Käsitleti eeskätt Balti riikide omavahelist koostööd.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Riias ametliku Läti visiidi käigus Läti presidendi Vaira Vīķe-Freiberga, peaminister Aigars Kalvītise ning Saeima spiikri Ingrīda Ūdrega.

Kohtumistel käsitleti eeskätt Balti riikide omavahelist koostööd, samuti keskenduti koostööle Euroopa Liidu uute naabritega.

Kokkusaamisel Saeimas osalesid ka Balti Assamblee (BA) Läti delegatsiooni juht Aigars Petersons ja ELi asjade komisjoni esimees Oskars Kastens. Pikemalt peatuti BA reformil ning eriti sellel, kuidas assamblee tegevusprioriteetide hulka peaksid kuuluma euroliidus arutatavad päevateemad. Ühiselt leiti, et BA töö võiks senisest enam keskenduda alaliste komisjonide päevakorrale, kaasates seejuures eksperte erinevate teemade käsitlemisel. Ühise eesmärgina toodi esile, et BA töö peab olema paindlikum, konkreetsem ja vähembürokraatlik.

Kõigil kolmel kohtumisel peatuti sellel, kuidas Eesti ja Läti on alustanud ühistegevust eesmärgiga toetada parlamentarismi Gruusias, Moldovas ja Ukrainas. Seejuures on oluline, et Eesti ja Läti 15 aastase eduka parlamentaarse koostöö põhjal saadakse Gruusiale, Moldovale ja Ukrainale jagada selles vallas väärt kogemusi.

Vestlustel Läti riigijuhtidega käsitleti ka Eesti-Vene piirilepete menetlemist Riigikogus. Ene Ergma kinnitas, et Eesti on teinud piirilepete ratifitseerimisel omalt poolt kõik vajaliku. “Nüüd peab järgmise sammu astuma Venemaa,” nentis ta.

Riigikogu delegatsioon külastab veel Riia Eesti kooli, Läti Eesti Seltsi, Läti ülikooli astronoomiainstituuti ja biokosmeetika ettevõtet Dzintars.

Ergmat saatva delegatsiooni koosseisus on Riigikogu liikmed Mart Nutt ja Mart Opmann ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

Lisainfo: Merle Pajula, välissuhete osakond 5046521

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside