Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Kosovo peaministri Hashim Thaçi ja teda saatva delegatsiooniga. Kosovo peaminister andis Ergmale ülevaate viimastest arengutest Kosovos ning suhetest naaberriikidega. Thaçi rõhutas, et viibib Eestis kahepoolsete suhete süvendamise eesmärgil sooviga õppida Eesti reformikogemustest ning tunnustades Eesti tegevust ja valikuid vabaduse ja iseseisvuse saavutamisel. Peaministri sõnul pingutavad nad kõvasti selle nimel, et tulevikus saada Euroopa Liidu liikmeks. Ta tunnistas, et riigi reformimine ei ole olnud kerge, samas kinnitades, et neil on Euroopa Liidu ja NATO, aga ka USA toetus.

Ene Ergma innustas Kosovot reforme jätkama: „Kui teil on kindel eesmärk, siis te selle kunagi ka saavutate. Aga on selge, et kodutöö tuleb ise ära teha.” Ergma rõhutas hariduse olulisust märkides, et jätkusuutliku majanduse ülesehitamisel on hariduse roll hindamatu, eriti kõrgtehnoloogia valdkonnas.
 
Kohtumisel räägiti ka Lääne-Balkani ja Euroopa Liidu suhetest laiemalt ning Lääne-Balkani riikide püüdlustest liituda Euroopa Liiduga.
 
Kohtumisest võttis osa ka Eesti-Kosovo parlamendirühma esimees Hannes Astok.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside