Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe ametlik visiit Kanadasse kestab 5. veebruarini.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus eile Ottawas Kanada parlamendi ülemkoja esimehe Dan Hays´iga. Vestluse käigus käsitleti lähemalt Eesti majandust ning Euroopa Liidu tulevikuväljavaateid. Samuti meenutati Tartu rahu 85. aastapäeva tähtsust.

Teisipäeval alanud ametliku visiidi jooksul on Riigikogu delegatsioonil toimunud veel kohtumised Kanada parlamendi alamkoja esimehe, kaitse- ja veteraniküsimuste komisjoni esimehe ja kaitseministri parlamentaarse sekretäriga. Kõigi kohtumiste käigus on käsitletud viisakohustust, mida Kanada rakendab Eesti suhtes, Eesti EL-i ja NATO liikmelisusega seonduvaid küsimusi ning suhteid uute naabrite – Gruusia, Ukraina ja Moldovaga.

Alamkoja spiiker Peter Milliken tuletas meelde teda Tallinna-külastuse käigus meeldivalt üllatanud Eesti reformisuutlikkust. Ergma rõhutas samas vajadust investeerida arengu jätkusuutlikkuse tagamiseks inimeste koolitusse ja tehnoloogia arengusse.

Kaitse teemale keskendunud kohtumisel komisjoni esimehe Pat O´Brieni ja kaitseministri parlamentaarse sekretäri Keith Martiniga keskenduti Eesti-Kanada koostöö teema kõrval ka Euroopa Liidu suhetele uute naabritega ning EL-i ühiskaitse ja NATO omavahelisele probleemistikule. Kanada parlamendi OSCE Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni juhi Consiglio Di Nino´ga arutati kahe riigi infovahetuse edendamise võimalusi.

Eesti delegatsioon osales samuti Kanada parlamendi alamkoja väliskomisjoni esimehe Bernard Patry kutsel komisjoni avalikul istungil. Viisa- ja kodakondsusküsimusi arutati kodakondsus- ja migratsiooniministri parlamentaarse sekretäri Hedy Fry´ga.

Täna ja homme viibib delegatsioon Torontos, kus kohtutakse kohaliku eesti kogukonna esindajatega ning külastatakse Ontario Seadusandlikku Assambleed. Lisaks Ergmale kuuluvad Eesti delegatsiooni väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, riigikaitsekomisjoni esimees Sven Mikser, majanduskomisjoni esimees Mart Opmann ning põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt, samuti Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside