Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu delegatsioon on visiidil Islandi Vabariigis.

Riigikogu esimees Ene Ergma alustas täna ametlikku külaskäiku Islandi Vabariiki. Kavas olid kohtumised Vabariigi Presidendi, Islandi parlamendi Althingi esimehe ning parlamendis esindatud fraktsioonide ja väliskomisjoni esindajatega.

Kokkusaamisel Islandi presidendi Ólafur Ragnar Grimssoniga räägiti nii rahvusvahelistest kui ka kahepoolsetest suhetest. Eesti ja Islandi suhted on väga head ning põhilistes rahvusvahelise poliitika küsimustes ollakse ühistel seisukohtadel. Island ei ole Euroopa Liidu liige, kuid teeb sellega tihedat koostööd ning toetas ka Eesti liikumist ELi suunas.

Island, olles NATO asutajaliige 1949. aastast, toetas järjekindlalt Balti riikide, sh ka Eesti püüdlusi NATOga ühinemisel. ”Kuna geograafiline kaugus tingib kahepoolsete suhete tagasihoidlikkuse, on väga oluline olnud kahe väikeriigi koostöö erinevate multilateraalsete formaatide raames,” rõhutas Ene Ergma.

Räägiti samuti Eesti-Vene piirilepingute teemal. Riigikogu esimees andis ülevaate lepete ratifitseerimisest parlamendis.

Kohtumisel Althingi esimehe Halldór Blöndaliga käsitleti veel kahe riigi haridusalast koostööd. Eesti üliõpilased on ilmutanud väga suurt huvi islandi keele ja kultuuri õppimise vastu Reykjaviki Ülikoolis. Islandi kultuuri- ja haridusministeeriumi pakutud stipendiumile on igal aastal kandideerinud keskmiselt 10 inimest. Praeguseks on lepingu raames Reykjaviki Ülikoolis õppinud mitmed Eesti üliõpilased.

Riigikogu delegatsiooni visiit kestab neljapäevani. Delegatsiooni kuuluvad veel väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa, Maret Maripuu, Imre Sooäär, Liina Tõnisson ja kantselei direktor Heiki Sibul.

 

 

 

 

 

 

Tagasiside