Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna Riigikogus vastu Eestis ametlikul visiidil viibiva Horvaatia presidendi Stjepan Mesić’i koos teda saatva delegatsiooniga. Horvaatia president andis kohtumisel ülevaate ettevalmistustest liitumiseks Euroopa Liidu ja NATOga märkides, et kummagi organisatsiooniga ühinemiseks on olemas niihästi erakondade kui ka rahva tugev toetus. Samuti selgitas ta Balkani piirkonna lähiajalugu Horvaatia vaatevinklist ja kinnitas, et praegu on Horvaatia suhted teiste Balkani riikidega head.

Ergma rõhutas, et Horvaatia võib nii Euroopa Liidu kui NATOga liitumisel arvestada Eesti igakülgse toetusega.

Ühiselt nenditi, et  Eesti-Horvaatia suhted on väga head, kuid piisavalt arenguruumi on veel Balkani ja Balti riikide laiema majandusliku koostöö osas.

Ergma tundis huvi, kuidas kulgevad Horvaatias ettevalmistused peatseteks parlamendivalimisteks. Horvaatia president selgitas olukorda ja kinnitas, et igatahes jätkub riigi poliitikas selge suund integreerumiseks Euroopa Liidu ja NATOga. President esitas Ene Ergmale ka kutse külastada peatselt Horvaatiat.

Kohtumisel osalesid veel Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ning Eesti-Horvaatia parlamendirühma esimees Mart Nutt.

Kohtumisele Riigikogu esimehega järgnes mõtetevahetus Riigikogu Eesti-Horvaatia parlamendirühmaga.  Rühma esimees Mart Nutt tutvustas Eesti-Horvaatia parlamendirühma kui üht suuremat huvi pakkunud algatust Riigikogus – nimetatud parlamendirühma kuulub viiendik Riigikogu liikmeist.

Nutt avaldas kohtumisel arvamust, et on aeg OSCE missioon Horvaatias sulgeda, mainides, et Eestil on missiooni eduka sulgemise kogemus olemas. Räägiti ka kahe riigi parlamentaarsete suhete muutmisest konkreetsemaks ning riikidevaheliste suhete laienemisest võimalikult kõigile tasanditele.

Kohtumisest võtsid osa veel Eesti-Horvaatia parlamendirühma liikmed Ene Kaups, Andres Herkel, Taavi Rõivas ja Toivo Tootsen.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside