Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna Toompea lossis vastu Hiina Rahvakongressi rahandus- ja majanduskomisjoni delegatsiooni eesotsas komisjoni aseesimeeste Zhao Keming’i ja Wu Xiaoling’iga. Kohtumisel käsitleti kahepoolseid majandussuhteid, samuti teadus-, haridus- ja kultuurialaseid küsimusi.
 

Ene Ergma rõhutas kahe riigi viimase aja häid majandus- ja kaubandussuhteid. Heaks näiteks suurtest ühisprojektidest on Tallinna ja Ningbo sadama vaheline koostöö. Ta tõi esile ka, et Eesti on otsustanud osaleda Shanghais 2010. aastal aset leidval EXPO-l, mis näitab nii Eesti riigi kui ka ettevõtjate poolt Hiina tähtsustamist koostööpartnerina. Suurt perspektiivi nägi Riigikogu esimees kõrg- ja infotehnoloogia alasel koostööl tuues näiteks Eesti edusammud e-riigi ja e-valimiste osas.

Zhao Keming omalt poolt tõstis samuti esile kahe riigi majandussuhteid. Tema sõnul on Eesti Hiinale Läänemere piirkonna üks tähtsamaid transpordi sihtpunkte ja transiidipartnereid. Ta tegi ka ettepaneku tihendada kahe parlamendi vahel veelgi enam majandusalaseid kontakte ja teabevahetust. 
 

Hiina Rahvakongressi liikmed viibivad Eestis neli päeva. Homme külastab delegatsioon Tartut.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside