Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis 4-päevasel visiidil viibiva Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu alatise komitee aseesimehe Hua Jianmini ja teda saatva Hiina parlamendi delegatsiooniga.

Kohtumisel olid kõne all mitmed parlamentaarse koostöö aspektid. Mõlemad osapooled rõhutasid tihedama koostöö vajadust alatiste komisjonide tasandil, märkides, et parlamendi võimuses on soodustada riigi arengut paljudes erinevates valdkondades.
 
Hiinlased tunnustasid Eesti jõupingutusi ja saavutusi eelarvepoliitikas, mida nende arvates kinnitab Euroopa Komisjoni positiivne soovitus kaasata Eesti peatselt eurotsooni. Hua Jianmin: „Peame Eestit Balti riikide pärliks ja meie kahepoolseid suhteid suureks väärtuseks.”
 
Ergma tõi kohtumisel esile Eesti edusammud infotehnoloogia ja e-riigi arendamise vallas. „Usume, et meie kogemused e-lahenduste (e-valitsus, e-pangandus e-valimised, e-maksuamet) väljatöötamisel võiksid saada kahe riigi ühise huvi objektiks,” sõnas Ergma.
 
Hiina delegatsiooni esindajad väljendasid vaimustust ka Shangais toimuval EXPOl 2010 esindatud Eesti interaktiivse paviljoni üle, mis on innovaatiline ja väljendab progressiivsust.
 
Hiina pool nägi suurt tulevikku Tallinna Sadama ja Hiina sadamate (eelkõige Ningbo) vahelises koostöös, uskudes, et see aitab kaasa Tallinna kujunemisele edukaks transiitkeskuseks Skandinaaviamaadesse.
 
Põgusalt peatuti ka kultuuri- ja hariduskoostööl, kus positiivsete näidetena paistavad silma märkimisväärse hulga Hiina tudengite huvi õppida Eesti kõrgkoolides ning eestlaste kasvav huvi hiina keele õpingute vastu.
 
Kohtumisest võtsid osa veel Riigikogu kultuurikomisjoni esimees, Eesti-Hiina parlamendirühma aseesimees Peeter Kreitzberg, väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ning majanduskomisjoni liige Sven Sester.
 
Hiina delegatsioon kohtub Eesti visiidi käigus veel president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Andrus Ansipi, Riigikogu Eesti-Hiina parlamendirühma ja Tallinna linnapea Edgar Savisaarega. Külastatakse Tallinna Sadamat, Kumu kunstimuuseumi ja Vabaõhumuuseumi. Delegatsioon lahkub Eestist kolmapäeva, 26. mai õhtul.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside